X

„Latvijas kuģniecība” piešķir stipendijās 25 800 eiro

2017. gada 8. September

Lai veicināt jūrniecības izglītību un nozares attīstību, AS “Latvijas kuģniecība” (LK) stipendiju šogad pavisam ieguvuši septiņi jūrniecību studējošie jaunieši gan no Latvijas Jūras akadēmijas (LJA), gan no Liepājas Jūrniecības koledžas (LJK), kas izturējuši LK un “Vītolu fonda” konkursu. Kopējais stipendiju fonds ir 25 800 eiro un katrs stipendiāts saņems 300 eiro mēnesī visa mācību gada garumā.

LK 2017. gada stipendiju ieguvēji ir:

  • Līga Buša, LJA;
  • Nikita Maguran, LJA;
  • Jurijs Šendriks, LJA;
  • Vladlens Saviks, LJK;
  • Vladimirs Saviks, LJK;
  • Kaspars Madzuls, LJA;
  • Germans Molokovičevs, LJA.

"LK stipendiju programmas mērķis ir piesaistīt labākos jaunos jūrniecības industrijas talantus. Stipendija ir arī veids kā iepazīstināt jūrniecības studentus ar LK, lai  piesaistītu tos darbam vai nu uz mūsu kuģiem vai arī birojā. Ar stipendijas palīdzību mēs katru gadu izsakām atzinību visizcilākajiem studentiem, piešķirot viņiem naudas balvas. Ceram, ka stipendija atvieglos studentu dzīvi un palīdzēs sasniegt labākus studiju rezultātus, lai kādu dienu stipendiāti varētu nēsāt LK uniformu," izceļ LK valdes priekšsēdētājs Roberts Kirkups (Robert Kirkup).

Bijusī 2015. gada stipendiāte Indra Annija Cekula (Latvijas Jūras Akadēmija) stāsta, ka saņemtā stipendija viņa bija neatsverams palīgs pilnvērtīgu studiju nodrošināšanai, jo palīdzēja koncentrēties tieši uz mācību procesu un labāku sekmju sasniegšanu. “Stipendija deva lielu lepnuma un pacilātības sajūtu visu 15 stipendijas saņemšanas mēnešu garumā,” piebilst Indra Annija Cekula.

“LK un nodibinājumu “Vītolu fonds” vieno kopīgi mērķi un vērtības – izglītība ir viens no stūrakmeņiem veiksmīgai sabiedrības un ekonomikas izaugsmei. Sveicam visus, kuri no šodienas varēs sevi dēvēt par Latvijas Kuģniecības stipendiātiem!” uzsver nodibinājuma “Vītolu fonds” valdes loceklis Artūrs Dzenis.

Stipendijai varēja pieteikties Latvijas augstskolu pēdējā kursa studenti ar labām un teicamām sekmēm, kuri bijuši praksē uz kāda no LK meitas kompānijas SIA “LSC Shipmanagement” tehniskajā pārvaldībā esošajiem kuģiem ne mazāk kā četru mēnešu garumā.

Jurģis Rikveilis